Parimad paigad, mida Sri Lankal külastada
English

Sri Lanka on täis sentimentaalseid loodusvaateid – silmapiiril sulanduvate mägede, külluslike rohelise tee aedadega ning sädelevate rannaribadega, mis annavad saareriigile taevaliku ilme. Saarerahval on piisavalt silmipimestavalt imelisi kohti, kus koos meeldivalt aega veeta ning kõik paigad näivad võrratuna.

Ella

Valmistuge hämmastuma ja imetlema vapustavaid vaateid läbi Ella mäekuru, mis paikneb kõhedust tekitava lõunapoolse mäeaheliku avatud väljal. Oma mäenõlvadel asuvate väikeste köögiviljapõldude, teeistanduste ja ligipääsmatute hõreda asustusega aladega on Ella ei midagi vähemat kui suurepärane. See on kahtlemata üks kõige silmapaistvamaid kohti Sri Lankal.

Nuwara Eliya

Nuwara Eliya on 19. sajandi stiilis keskus mäenõlval, kus kliima on soe ja silmapiiril palju rohelust. Lisaks on selles piirkonnas härrasmeesteklubid ning pilkupüüdvad Tudori-aegsed ehitised. Kõige enam on Nuwara Eliya tuntud aga oma maalilise rongisõidu poolest, mille käigus on võimalik kogeda ümberringi vapustavaid vaateid teeistandustele, koskedele ning vapustavatele mägedele.Reis viib teid Kandyst Nuwara Eliyasse ning te ei soovi, et see teekond kunagi lõppeks!

Pinnawala elevantide orbudekodu

Kujutage ette, milline tunne teid valdaks,nähes armsaid beebielevante vees suplemas – Pinnawalla elevantide orbudekodus on see võimalik! Ei ole imekspandav, kui te ei soovi sellest taevalikust kohast enam lahkuda.

Polonnaruwa

Võite veeta kogu oma päeva kujutledes, milline võis olla antiikne elu, kui jalutate Polonnaruwa linnavaremetes. Kogu piirkond on tulvil kindlustusi, arheoloogilisi aardeid ja antiikseid varemeid – haudu ja matmispaiku, kujusid ja stumpasid – on võimatu nendest mitte vaimustuda.

Dambulla koopatempel

Dambulla koopatempel oma imeliste seinamaalingute ja päästetud ning heas seisukorras enam kui 150 Buddha kujuga on vapustav vaatepilt. Kogege vaikust ja rahu selles silmipimestavas varjupaigas ning olge tunnistajaks vana Sri Lanka sotsiaalsele haruldasele.

Adamsi mäetipp

Adamsi mäetipp on üks kõige suurepärasemaid paiku Sri Lankal. Tõustes mööda nõlva ülesse õhtusel ajal, võite kogeda imelist päikeseloojangut, mida on võimatu mitte nautida. Loodusliku mitmekesisuse koldena ning UNESCO maailmapärandina on Adamsi mäetipu suurepärased vaated ületamatud.

Vana Hollandi kindlus Galles

Kogege rahulikku õhtut, imetledes lõputut ookeani Galles asuvast Vana Hollandi kindlusest, mis on kõige paremini säilinud ookeani-äärne tugipost Lõuna-Aasia piirkonnas. On võimatu mitte nautida avanevaid vaateid!

Sigiriya kivikindlus

Võimalik, et üks kõige emotsionaalsemaid vaatamisväärsusi Sri Lankal on metsik Sigiriya kivikindlus oma antiiksete varemete, märkimisväärsete freskode ja vesiaedadega. Metsikud nõlvad, mis justkui igal sammul muutuvad –  kogege seda imelist vaatemängu. Kes ei sooviks seda teekonda ette võtta?

Mirissa

Veetke oma päevad terassil päevitades ning vaadeldes vaalu väikeses ranniku-äärses Mirissas, mis on Sri Lankal tuntud eelkõige oma haaravate ranna-äärsete pelgupaikade poolest – need panevad teid unustama oma halli argipäeva. Mirissa on suurepärane koht nautimaks ka erilisi sündmusi.

Yala rahvuspark

Yala rahvuspark on koduks ühele kõige tähelepanuväärsemale pantriliigile tervel planeedil. Samuti leidub selles vapustavas pargis nii randu kui ka külluses lopsakaid põlde, erinevaid puid ja tiike, mis muudavad selle paiga tõeliseks kaslaste paradiisiks.